SPORT Košarka

Šibenik odnio pobjedu u dalmatinskom derbiju protiv Alkara

Košarkaši Šibenika stigli su do nove pobjede u Premijer ligi protiv Alkara rezultatom 79:73. Mogla je ova utakmica otići i na stranu Sinjana, ali u odlučujućim trenucima susreta igrači Vladimira Anzulovića bili su precizniji i spretniji.

U iznimno izjednačenoj utakmici prvo osjetnije rezultatsko odvajanje imali su gosti iz Sinja s istekom prve četvrtine kada je Svalina sa zvukom sirene zabio za +4 (19:23). Odmah po početku druge četvrtine Šibenik je pohvatao konce igre, napravio seriju 7:0, preokrenuo susret i činilo se tada kako će uskoro na dvoznamenkastu prednost. Međutim, žilavi gosti nisu se predavali, vukao je sjajni Amerikanac Graf uz pomoć novog igrača Alkara Jure Brajkovića, pa je semafor uskoro pokazivao prednost Sinjana 28:32.

Početkom drugog poluvremena igrala se dosta tvrda košarka, bez gotovo ikakve lepršavosti. Igrači Nevena Plantaka nisu mogli “kupiti” koš ni pod razno, a zatim je Bundović zabio slobodna bacanja za najveću prednost Šibenika uopće na utakmici (49:42). U tom trenutku gostima se “ukazao” mladi krilni centar Marko Šarac koji je zabio čak 4 vezane trice za novu prednost Alkara prije odlučujućih 10 minuta igre.

Zadnja dionica igrala se koš za koš, prednost se izmjenjivala svakim posjedom, a nakon polaganja Vitalija za +6 Šibenčana tri i pol minute prije kraja činilo se kako će Šibenik mirno privesti utakmicu kraju. Istu prednost imali su gosti i u posljednje dvije minute, a zatim je Graf smanjio na -4 Alkara, a u idućem napadu Brajković je zabio tricu za minimalnu prednost Šibenika. U ključnom napadu na utakmici Ivan Mileković zabio je tricu za novo odvajanje Šibenika na dva posjeda, Brajković je s druge strane bio neprecizan za veliko slavlje odlično ispunjenog Baldekina.

U redovima pobjedničke ekipe najviše je zabio Bundović (18 koševa i 5 skokova), a odličnu pomoć imao je u Milekoviću i Bašiću koji su zabili 14 poena. Alkare je predvodio Graf s 21 košem i 6 asistencija, dok je Brajković ubacio 17 uz 8 skokova.