SPORT Košarka

Bravo Zadar // U Krešinu domu pao lider ABA lige

Briljantnom igrom košarkaši Zadra pobijedili su u susretu 12. kola regionalne ABA lige u dvorani Krešimira Ćosića vodeću momčad prvenstva, podgoričku Budućnost rezultatom 78:69. Do dva boda predvodili su ih Joshua Bostic s 20 koševa dok je na 19 ubačaja stao Domagoj Vuković.

zjednačenu prvu četvrtinu smo gledali, druga dionica pripala je domaćinima koji su u 19. minuti poveli 34.21 dok se na poluvrijeme otišlo njihovim vodstvom 36:26.

Serijom 20-5 Budućnost je u 27. minuti povela 46:41. Trgnuli su se Zadrani te su uoči zadnjih deset minuta vodili 54:51. Izvrsno su posljednju četvrtinu odradili igrači Aramisa Naglića te su u furioznoj završnici stigli do zaslužene pobjede protiv renomiranog suparnika.

Sljedeći izazov koji očekuje Zadar u ABA ligi je gostovanje kod Cedevite dok će prije toga u ponedjeljak u srazu HT Premijer lige u Krešinom domu ugostiti momčad Šibenika.