PLUS SPORT Košarka

Košarkaši Splita za kraj godine teško poraženi na gostovanju u Vršcu

ABA LIGA // Anđela Ivosev

U 11. kolu 2. ABA lige košarkaši Splita nisu uspjeli doći do svoje prve gostujuće pobjede. Bolji od ‘Žutih’ bili su domaćini iz Vršca ukupnim rezultatom 100:69.

Igrači Ivice Skelina bili su u podređenom položaju od prve sekunde, a osim početnih par minuta ne postoji sekvenca igre kojom hrvatski izbornik može biti zadovoljan. Odvojili su se domaći na dvoznamenkastu prednost već u prvoj četvrtini i  nakon toga takvu prednost više nisu ispuštali.

Splićani su do sredine treće četvrtine držali distancu na pristojnih desetak koševa minusa, ali tad momčad Vršca predvođena sjajnim Veljkovićem i nevjerojatnom šuterskom dionicom Đerića radi seriju 15:0 za 26 koševa prednosti i konačno rješenje pobjednika.

Najbolji u domaćim redovima bio Đerić s 27 koševa (šut za tricu 9/11!), Simeunović je dodao 21 koš i 7 skokova, a Veljković je zaustavio na 16 koševa i 11 skokova. Split su predvodili Scott s 18 poena i Filipović koji je ubacio 14.