Split SPORT Košarka

2. ABA LIGA // Split stigao do rutinske pobjede preko Lovćena

Košarkaši Splita stigli su do svoje pete pobjede u 2. ABA ligi slavljem nad momčadi Lovćena 85:72. Utakmica je od početka bila jednosmjerna pa su veliku minutažu dobili i mladići koji su manje igrali u dosadašnjem tijeku sezone poput Ivana Vrgoča, Marina Vručinića, pa čak i Gabriela Marića.

Ključni dio susreta bio je početak druge četvrtine kad su igrači Ivice Skelina napravili ogromnu seriju 21-2 i tako riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Henrik Širko s 20 koševa i četiri asistencije, dok je 16 poena ubacio Pavle Marčinković, a valja istaknuti i dobru predstavu mladoga Maria Špalete koji je pridodao 14 koševa i četiri skoka. Gostima nisu pomogla ni čak petorica dvoznamenkastih igrača koje je predvodilo iskusno regionalno ime Aleksa Popović s 15 poena.