PLUS Hrvatska

Splitsko-dalmatinska županija ima više blokiranih nego preostale tri dalmatinske županije zajedno

Prema podacima koje je obradila Fina, zbog neizvršenih osnova za plaćanje, 31. kolovoza 2017. godine u blokadi je bilo 320 165 građana. Dug građana iz osnova iznosio je 42,26 milijardi kuna.

Usporedbe radi, krajem 2016. godine u blokadi je bilo sedam tisuća građana više, a dug je iznosio više od milijardu kuna manje nego sada, točnije 41,16 milijardi kuna.

Analiza dospjelih neizvršenih osnova građana, stanje na dan 31. kolovoza 2017. godine, pokazala je da je, u apsolutnom broju, najviše dužnika i jednako tako najveći je iznos njihova duga u gradu Zagrebu.

Potom slijedi Splitsko-dalmatinska županija koja ima 29.907 blokiranih građana, što je više nego u sve tri preostale dalmatinske županije zajedno. Naime, u Dubrovačko-neretvanskoj županiji u blokadi je 6.718 građana, u Šibensko-kninskoj njih 7.331, dok ih je u Zadarskoj nešto više – 11.616 građana u blokadi.

Zanimljivo je primjetiti i da blokirani stanovnici Splitsko-dalmatinske županije duguju više od 4 milijarde kuna, dok dugovanje stanovnika preostalih dalmatinskih županija zajedno iznosi nešto više od 3 milijarde kuna.

Podijeli, neka i drugi vide.
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

NAJNOVIJE