PLUS Rukomet

U POLUPRAZNOJ ARENI // Hrvatska teškom mukom izborila pobjedu protiv Bjelorusije

Červarovi izabranici u prvoj utakmici drugog kruga u završnici su uspjeli slomiti Bjelorusiju. U zagrebačkoj Areni bilo je nekoliko tisuća slobodnih mjesta.

Hrvatska je odradila korektnih prvih 30 minuta, od početka je bila u vodstvu te je kontrolirala situaciju. Kako je počelo, izgledalo je da bi Hrvatska mogla brzo prelomiti dvoboj, povela je s tri razlike vrlo brzo, ali Bjelorusija je uhvatila priključak i smanjila na samo pogodak zaostatka.

Bilo je to razdoblje dobre igre Hrvatske te je izgledalo kao da su Bjelorusi slomljeni, ostali su bez ideje u napadu i Hrvatska je stigla do visoke prednosti. Stigla i stala. Bjelorusija je odgovorila serijom 3:0 i vratila se na samo dva gola zaostatka te do odlaska na odmor nije dozvolila novo odvajanje.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 15:12 za Hrvatsku, rezultat je nekako bio bolji od samog dojma.

U drugom dijelu Hrvatska je održavala prednost od dva do četiri razlike i nikako nije mogla probiti tu granici u prelomiti dvoboj. Kako se susret više bližio kraju, tako je i sve više rasla nervoza u hrvatskim redovima, a posebno neugodno postalo je u posljednjih pet minuta susreta. U 54. minuti Štrlek je nakon odbijanca odveo Hrvatsku na 23:20, a nakon toga Bjelorusi rade novu seriju 3:0 i prvi put u susretu dolaze do poravnanja.

Uslijedio je napad u kojem je prijetilo oduzimanje lopte, ali Cindrić zabija za 24:23, obrana je u zadnjoj minuti odradila dobar posao i nakon toga Marko Kopljar stavlja točku na i. Hrvatska teškom mukom dolazi do pobjede. izuzev jednog kraćeg razdoblja još jednom je izostala podrška vratara, bilo je dosta nesigurnosti u napadu i morat će bolje odigrati ako želi do pobjede protiv Norveške.

HRVATSKA – BJELORUSIJA 25:23 (15:12)

Hrvatska: Ivan Pešić (2 obrane), Ivan Stevanović (6 obrana), Igor Vori, Željko Musa 3, Lovro Mihić, Manuel Štrlek 2, Zlatko Horvat 3, Ivan Čupić, Jakov Gojun, Stipe Mandalinić, Marko Mamić 5, Marko Kopljar 2, Luka Stepančić 5, Marino Marić 1, Igor Karačić, Luka Cindrić 4

Bjelorusija: Ivan Mackevič, Arcem Padasinau, Vjačeslav Saldacenka (10 obrana), Andrej Jurinok 6, Vladislav Kuleš 5, Aliaksandr Padšivalau 1, Hleb Harbuz, Baris Puhouski 5(3), Vadim Gajdučenko, Aleksander Titov, Maksim Babičev, Arcem Karalek 4, Vjačeslav Bohan, Artur Karvacki 1, Siarhei Šilovič 1, Maksim Baranov, Dzianis Rutenka

Sedmerci: Hrvatska 0/2 (Čupić 0/1, Horvat 0/1), Bjelorusija 3/4 (Harbuz 0/1, Puhouski 3/3)

Isključenja: Hrvatska 2 minute (Mamić), Bjelorusija 6 minuta (Karalek, Karvacki, Babičev)

Crveni karton: Šilović (48.) /Sportnet.hr/