SPORT Rukomet

RUKOMETNI KUP HRVATSKE // Split i Ribola Kaštela poraženi u osmini finala

Rukometaši Splita i Spačve priuštili su ljubiteljima rukometa vrlo zanimljiv susret u osmini finala jer su o pobjedniku odlučivali sedmerci. Gostujuća Spačva je dobro krenula i povela 2:0, no Split je izjednačio. Marko Vignjević u redovima Spačve se rano razigrao pa poveo momčad u +3 (2:5). Splićani nisu posustajali i serijom 4-0 došli od minus dva (5:7) u vodstvo (8:7). Spačva se malo usporila pa je do odlaska na odmor Split skupio tri gola prednosti (13:10). I drugo poluvrijeme je Split otvorio s 2-0, ali sjajan Vignjević je vratio Spačvu u igru, uz malu pomoć Vlatka Ranogajeca, te su gosti uspjeli smanjiti zaostatak na samo 19:20. Tada je krenula velika borba na terenu, prednosti su se izmjenjivale da bi po isteku 60. minute bilo 24:24. Krenuli su sedmerci, a nakon obrane Ivana Ereša u istima se pokazala spretnija Spačva koja je tako upisala slavlje 28:27.

Marko Vignjević upisao je velikih 16 pogodaka za Spačvu, dok su kod Splita bili najbolji Marin Marić i Duje Maretić svaki s po četiri gola.

Prošlogodišnji premijerligaš Ribola nije uspjela iznenaditi Umag. Dobro su se Kaštelani držali kroz prvo poluvrijeme, posebice na početku kada su i vodili s 3:1 i 4:2. No, nakon što je Umag izjednačio na 4:4 utakmica se igrala gol za gol pa se na poluvrijeme otišlo s neriješenim rezultatom. U drugom poluvremenu Umag se prvi odvaja na +2 (15:13) i vodstvo ne ispušta do kraja utakmice. Već su sredinom nastavka povećali prednost na sedam pogodaka (24:17) i praktički riješili pitanje pobjednika.

Pred sam kraj Umag je stigao i do +9 (29:20), ali s dva gola u posljednjoj minuti Josip Tukić i Kovačević umanjuju poraz Kaštelana za koje je nerješiva enigma bio raspucani Vlado Matanović koji se u strijelce upisao 11 puta. Uz njega se u redovima Umaga istaknuo i Nikola Šolić koji je dodao osam. Davor Javorčić predvodio je Ribolu sa šest pogodaka.