Košarka

HRVATSKA U POLUFINALU // Preporođeni kadeti pobijedili Latviju i plasirali se u polufinale Eurobasketa

izvor: fiba.com

Nakon što su u grupnoj fazi upisali neke od najvećih poraza u povijesti muških selekcija, izabranici trenera Damira Miljkovića pobijedili su u četvrtfinalu kadetskog Eurobasketa reprezentaciju Latvije rezultatom 71:69 i izborili plasman u polufinale.

Latvijski košarkaši puno bolje su otvorili susret, a koliko loše smo ušli u utakmicu najbolje govori podatak da smo prvi koš postigli u 5. minuti susreta.  Latvija je bila puno organiziranija u napadu, njihovi mladići neprekidno su tražili suigrače u boljim pozicijama dok se naša igra svodila na bespotrebno soliranje i igru 1 na 5.  Ipak, do poluvremena smo se vratili u susret prvenstvo na krilima sjajnog Ciboninog Mateja Rudana, inače mladića iz Omiša, koji je na terenu radio doslovno sve moguće: skakao je, branio, zabijao, asistirao i lijepio blokade.

S istekom treće četvrtine i tricom Rašića iz ugla naši su prvi put poveli u susretu i tu prednost više nismo ispuštali. Imali smo 5 minuta do kraja susreta i 10 koševa prednosti, Latvijci su se pokušavali vratiti ali svaki njihov pokušaj za tricu koji bi utakmicu odveo u egal završio je neuspješno.

Matej Rudan susret je završio s 22 koša i 8 skokova, dok je Šarić upisao 18 poena uz 9 uhvaćenih skokova.

Naši košarkaši u polufinalu čekaju boljeg iz susreta Srbije i Španjolske, a važno je naglasiti kako su ovom pobjedom osigurali Svjetsko prvenstvo koje se igra dogodine u Argentini.