PLUS Rukomet

FOTOGALERIJA // Šveđani su bili bolji, Hrvatska doživila težak i neugodan poraz

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je prvi poraz na Europskom prvenstvu, nakon uvodnih pobjeda protiv Srbije i Islanda, izabranici Line Červara izgubili su od Švedske.

Prvih sedam minuta Hrvatska nije mogla do pogotka, Švedska je tu napravila seriju čak 6:0 uz četiri gola Niclasa Ekberga i odvela utakmicu u vode koje joj odgovaraju. Vrlo brzo stigla je do visokih 9:4, sredinom prvog dijela s tri uzastopna gola Hrvatska je smanjila na 10:8, ali nije uspjela zadržati višu razinu igre u obrani te su Šveđani odgovorili istom mjerom.

U završnici prvog dijela nakon izgubljene lopte Cindrića, u kontru se sjurio Zachrisson i povisio na najviših 17:11 da bi na minus pet na odmoru spustio lijepim golom Karačić. Definitivno najlošije poluvrijeme Hrvatske u dosadašnjem dijelu Europskog prvenstva. Hrvatska je sve više tonula, nije imala apsolutno nikakvo rješenje za brzog i kvalitetnog protivnika, vratari nisu postojali, obrana je konstantno kasnila i Šveđani su kao na treningu punili mrežu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”59″ gal_title=”Hrv-Sved-parket”]

Fotogaleriju naših navijača pogledajte ovdje:

[irp posts=”17489″ name=”FOTOGALERIJA // Evo tko je sve bodrio Kauboje na utakmici protiv Švedske”]

Niti deset minuta nije se igralo u drugom dijelu, a Švedska je već imala devet golova prednosti. Perspektiva Hrvatske nije bila dobra i sve manje se razmišljalo o pobjedi, a sve više o što je većem mogućem smanjenju zaostatka kako bi se u slučaju nekih krugova imalo nekakve šanse. U završnim minutama Švedska se malo opustila i Hrvatska je uspjela smanjiti na 34:31, a konačnih 35:31 postavio je Albin Lagergren u posljednjim sekundama.

Najbolji u hrvatskim redovima bio je Ivan Čupić, zabio je sedam golova, dok je Šveđane vodilo Lagergen koji je zabio šest pogodaka.

Hrvatska: Ivan Pešić (2 obrane), Ivan Stevanović (4 obrane), Igor Vori 1, Željko Musa 1, Lovro Mihić, Manuel Štrlek 1, Zlatko Horvat 4(3), Ivan Čupić 7(5), Jakov Gojun, Stipe Mandalinić 4, Marko Mamić, Marko Kopljar 5, Luka Stepančić 2, Denis Buntić, Igor Karačić 4, Luka Cindrić 2

Švedska: Andreas Palicka (6 obrana), Mikael Appelgren (2 obrane), Jerry Tollbring 3(1), Hampus Wanne, Niclas Ekberg 4, Mattias Zachrisson 2, Lukas Nilsson 1, Simon Jeppsson 5, Philip Henningsson 3, Jim Gottfridsson 4, Linus Arnesson, Johan Jakobsson 2, Albin Lagergren 6, Jesper Nielsen 5, Fredric Pettersson, Max Darj 1

Sedmerci: Hrvatska 8/10 (Čupić 5/6, Horvat 3/4), Švedska 1/1 (Tollbring 1/1)

Isključenja: Hrvatska 8 minuta (Gojun, Buntić, Karačić, Musa), Švedska 10 minute (Gottfridsson, Darj, Jakobsson 2, Nielsen)