Futsal

Final Four futsal kup // Split Tommy rutinski odradio polufinale protiv Našica

U Našicama je započeo Final Four futsal kupa Hrvatske, a u prvom polufinalnom susretu Split Tommy susreo se s domaćom ekipom i trenutno četvrtoplasiranom momčadi 2. HMNL-Istok, MNK Našice.

Sve osim pobjede Splićana u ovom susretu bilo bi veliko iznenađenje, a momčad Victora Acoste od samog je početka dala do znanja tko će voditi riječ na parketu. Split do početnog vodstva dolazi u drugoj minuti pogotkom Luke Perića. Prvih 10 minuta igralo se gotovo na jedan gol, a s nekoliko dobrih intervencija istaknuo se vratar Našica, Marijo Banović. U 12. minuti Ante Ćorluka zabija za 2:0, a minutu kasnije u strijelce se upisao i Josip Suton.

Dva od tri pogotka postignuta su nakon prekida, a u 14. minuti za Našičane je ponovno koban bio korner. Svoj drugi pogodak postigao je Luka Perić, a rezultat je bio 4:0. Domaći su prvu konkretnu priliku imali na isteku 14. minute, no udarac Slavena Kubaše zaustavlja Žarko Luketin. Kubaša ubrzo još jednom izlazi na Luketina, no vratar Split Tommyja upisuje novu obranu. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao te se na odmor otišlo s vodstvom Splita od 4:0.

Prva promjena rezultata u nastavku susreta uslijedila je u 25. minuti kada Jakov Grcić zabija za 5:0. Taj se rezultat pokazao kao konačan, no treba istaknuti kako su obje ekipe do kraja utakmice imale nekoliko izglednih prilika, ali su vratari odlično odradili svoj posao. Dvije minute prije kraja Vladimir Torčić preuzeo je odgovornost izvođenja deseterca, no bio je neprecizan.

Izvor: Svijet futsala