Split Futsal

FC SPLIT TOMMY // Splićani osvojili jubilarni deseti Kup, napeto bilo do samog kraja

Prošlogodišnji finalisti bez problema su se plasirali u samu završnicu rutinskom pobjedom nad domaćinom Našicama.

Nebesko-plavi su izborili povijesni prvi ulazak u finale sjajnom igrom i velikim slavljem nad Futsal Dinamom. Splićani su krenuli u sastavu: Luketin – Novak, Josip Suton, Ćorluka i Marić, dok su za Vrgorac počeli: Herceg – Horvat, Martinac, Pervan i Luka Suton.

U dvoboju dvojice braće Suton, uspješniji je bio Splitov kapetan. Hrvatski reprezentativac Josip je u petoj minuti pogodio za vodstvo Bijelih 1:0. Mreže su do kraja prvog dijela mirovale, te su tako Splićani otišli na odmor s minmalnom ali vrijednom prednosti.

Nastavak bolje otvaraju momci Victora Acoste, ovosezonsko pojačanje Maro Đuraš se vratio nakon ozljede i povisio na 2:0 u 26. minuti. Tri minute prije kraja Matej Fideršek je poentirao za 3:0, ovo je bio gol koji je prelomio susret. Gosti se konačno bude dvije minute do kraja, kapetan Duško Martinac dva puta je svladao Luketina i donio dozu drame. Međutim, Vrgorčani ipak nisu mogli stići tako veliki zaostatak. Split je uspio sačuvati svoj gol i proslaviti ukupno deseti naslov pobjednika Kupa u malom nogometu.
Izvor: Svijet futsala